.

Artyści

_farbneFarben Lehre – ich pierwszą salą koncertową była licealna aula. W 1990 roku zostali laureatami Festiwalu w Jarocinie. Do tej pory ten rockowo-punkowy zespół wydał aż 10 albumów studyjnych. Zespół koncertuje po całej Europie, kilkakrotnie gościł również na deskach woodstockowej sceny. Życiowe teksty, dynamiczna muzyka, wszechstronne albumy – to wyróżniki kapeli. Zespół zjednuje sobie fanów pozytywnym przekazem i chwytliwymi kawałkami. W tym roku zagra dla nas we Wrocławiu już pierwszego dnia Juwenaliów.


boysBoys – legenda polskiego disco polo. Takie hity jak „Jesteś szalona” czy „W oczach niebo” są nieodłącznie związane z polskimi imprezami. I choć większość naszych rodaków wypiera się, jakoby miała słuchać na co dzień tego gatunku muzyki, to chyba nie bez powodu zespół Boys zdobył w Polsce szereg nagród – za najlepszy album, utwór, dla najlepszego artysty, nagrody publiczności czy za całokształt twórczości. Zespół potrafi rozkręcić imprezę do najwyższych obrotów i gwarantuje świetną zabawę, wraz z tłumem ludzi śpiewających jego największe hity.


_lobuzyŁobuzy – „ona czuje we mnie piniądz, wystroiła się jak Beyonce…” kto z nas nie zna tego tekstu? Ten hit od miesięcy święci triumfy na wszelkich polskich imprezach. Humor piosenek tego zespołu oraz dystans jego członków do muzyki i swojej działalności artystycznej, zjednuje sobie sympatyków w całym kraju. Młody zespół da pokaz łobuzerskiej muzyki na naszej juwenaliowej scenie!


_jareckiJarecki – ten energetyczny artysta znany jest głównie ze swoich duetów z Grubsonem oraz tanecznych kawałków. Na polskiej scenie muzycznej działa już od lat ’90, kiedy to założył zespół Kultórwa. W dotychczasowym dorobku Jareckiego znajdziemy zarówno imprezowe hity, kawałki z optymistycznym przekazem, jak i utwory z tekstami życiowymi i refleksyjnymi. Jarecki jest niesamowitą osobowością sceniczną, tworzącą na pograniczu hip hopu i oderwaną od współczesnego nam świata polskiego rapu. Fani cenią go właśnie za oryginalność, której będziecie mogli doświadczyć w tym roku na własnej skórze.


sztigarSztigar Bonko – humorystyczny hip-hop z dodatkiem śląskiej gwary? Tak, to możliwe! Mamy w Polsce artystów nietuzinkowych, bawiących się swoim gatunkiem muzycznym. W tym roku na naszej scenie zagości właśnie Sztigar Bonko , który jest Dj-em, raperem, producentem i inżynierem dźwięku. Na europejskich zawodach zgarnia najwyższe nagrody, a w Polsce współpracuje z najpopularniejszymi artystami. Muzyk inspiruje się twórczością Cypress Hill. Początkowo teksty wąsatego górnika mogą nam wydać się niezrozumiałe. Jednak gdy wsłucha się w tekst, słuchacz rozumie przesłanie sztygara Bonko, który, poprzez swą muzykę, mruga do nas okiem.


_rootzmansRootzmans – Młody zespół zdobył popularność docierając do finału znanego programu telewizyjnego, mającego za zadanie wyłowić z tłumu najciekawszych artystów. Następnie koncertował w Jarocinie, dolnośląskim Slocie czy podczas festiwalu w Opolu. W 2016 roku kapela wydała swoją debiutancką płytę. Młodzi muzycy tworzą kawałki w stylu reggae, a z miesiąca na miesiąc zyskują coraz większą popularność zarówno kraju, jak i za granicą. Możecie ich usłyszeć pierwszego dnia koncertów na Polach Marsowych.


guzior Guzior –pojawił się na rynku muzycznym stosunkowo niedawno, aczkolwiek jest on dobrze znany miłośnikom hip hopu z Dolnego Śląska – pochodzi z Wrocławia. W lutym tego roku ukazał się singiel promujący nowy album rapera, „Evil Twin”. Przez słuchaczy odbierany jest jako oryginalna osobowość, a jego utwory jako klimatyczne i dość psychodeliczne. Przemawiają za nim autentyczne teksty. Brak w nich moralizatorstwa, ostatnio tak popularnego u polskich raperów. Charyzmatyczny artysta brał udział w inicjatywnie „Popkiller Młode Wilki”, mającej wyróżnić młodych i utalentowanych raperów.


 

sitekSitek – ten 27-letni raper pochodzący z Wrocławia na scenie muzycznej tworzy już od wielu lat. Współpracował z takimi artystami jak Donatan, TEDE czy Pezet. Jego album „Wielkie Sny” został uznany przez Glamrap za debiut roku 2016. W tym samym plebiscycie raper został nominowany do tytułu artysty roku. Płyta cieszy się ogromną popularnością. Singiel „Chcemy być wyżej” zdobył tytuł czterokrotnej platyny. „Wielkie Sny” pobiły rekord, stając się najdłużej zapowiadanym albumem w polskim rapie. Tymczasem my zapowiadamy występ Sitka na tegorocznych Juwenaliach, który z pewnością odbędzie się drugiego dnia koncertów na Polach Marsowych.


 

solar białas

Solar i Białas – Solar,  zwany także Słonecznym Solarem, to dwukrotny finalista Bitwy Warszawskiej. Pomysłodawca Hot16challenge. Nagrywa od 2010 roku. Współpracuje z Białasem, który również jest freestyl’owcem. Ich najbardziej znane kawałki to „Nie dla ciebie” czy „Brudna prawda”. Testy przepełnione są poczuciem humoru, ironią i autentycznością. Kawałków z ich niezwykle bogatej dyskografii będziemy mogli posłuchać już w maju.


 

tedeTede – tego rapera chyba nie trzeba przedstawiać. Muzyk, producent, osobowość medialna. Ma ogromną rzeszę fanów, a jego koncerty zawsze ściągają tłumy. Tworzył utwory z najbardziej znanymi polskimi raperami. Uznawany jest za jednego z twórców sceny hip hopowej w naszym kraju. Podczas swojej ponad dwudziestoletniej działalności otrzymał wiele nagród – poczynając od prestiżowych Fryderyków, na Superjedynce kończąc. Jest postacią kontrowersyjną, którą ludzie uwielbiają za jego fenomenalne bity i cięty język. Ma niesamowity kontakt z publiką. Możecie się o tym przekonać już całkiem niedługo!


 

paluchPaluch – zadebiutował już w 2004 roku. W ciągu ostatnich 10 lat zdobył wiele nagród, m.in. za teledysk roku, album roku czy tytuł artysty roku. Uznawany za jednego z najciekawszych raperów młodego pokolenia. Chropowaty głos w połączeniu z mocnymi tekstami na koncertach porywa tłumy. Bity z takich kawałków jak „Szaman” czy „OKO” od razu wpadają w ucho. Jego styl jest bardzo efektowny. Ten aktywny muzyk ma na swoim koncie mnóstwo popularnych numerów, które zagra dla nas na juwenaliowych koncertach.


 

re-toRe To – popularność zyskał dzięki utworowi Bossman. Jego klipy często mają symboliczny charakter. Teksty artysty są wyraziste i prowokujące, przez co lepiej zapadają w pamięć słuchaczy. Re To wypracował swój oryginalny wizerunek, przez który jeszcze mocniej wyróżnia się mediach. Został wybrany do akcji „Młode wilki”, w której razem z innymi początkującymi raperami stworzył album promujący różnorodne spojrzenie na hip hop.


 

Zapisz

Zapisz

Zapisz